Çekmeköy/İST/TÜRKİYE
+90 (216) 766 41 43
info@algyazilim.com

YouTube İle E-Ticaret Sitesi Satışlarını Arttırmak

İşletmenizi Tasarlar.

Created with Sketch.

YouTube İle E-Ticaret Sitesi Satışlarını Arttırmak

Uzun yıllardır Dünya çapında popüler olan video paylaşım ve izleme sitesi YouTube, son yıllarda daha da çok kendisini geliştirmiş ve pek çok türden kullanıcıya kendisini ifade etme hakkı vermiştir.

Öyle ki insanlar düşüncelerini, senaryolarını, basit kurgularını, eleştirilerini, yeteneklerini ve daha pek çok özelliğini video ile herkese paylaşmaktadır. Peki bir e-ticaret sitesinin de YouTube ile satışlarını arttırabileceğini ve hatta daha da fazlası potansiyel müşteri trafiğinin neredeyse %30’unu sağlayabileceğini biliyor muydunuz?

Bu yazımızda YouTube’u bir e-ticaret bakış açısıyla nasıl kullanmamız gerektiğine dair ipucları, aynı zamanda yöntemlere yer veriyoruz. Her bir ürün için başarılı bir video yapmak, düzenlemek ve ilgi çekici hale getirmek hiç de zor değil! Sadece biraz zaman ve bunun için çalışacak bir personel yeterli olacaktır.

E-Ticaret Siteleri Açısından YouTube

En az sosyal medya ortamları kadar önemli bir ortam ve e-ticaret için başarılı bir ürün tanıtım strajetisiyle rakiplerinizin önüne geçmek hiç de zor değil.

Nereden, Nasıl Başlamalı?

1. Kısa Ürün Tanıtımları

Unutmayın, siz diğer youtuber’lar ile bir yarış halinde değilsiniz. O halde onların ürettiği videoları umursamayın bile. Siz sadece ürünlerinize ve ürünlerinizi sadece beş ile on dakikada etkili bir şekilde tanıtacak videolar üretin. Bunu yaparken aynı zamanda ürünün detay özelliklerini de belirtmelisiniz zira genel özellikler müşteriyi satın almada teşvik edemeyebilir.

2. Özel bir YouTube kanalı oluşturun

E-ticaret siteniz için tamamen özel bir youtube kanalı oluşturun. Bu kanalda sadece ilgili ürünlerin kısa tanıtımları olsun, bununla birlikte özel indirimler, fırsatlar gibi duyuruları da başarılı bir şekilde takipçilerinize duyurabilirsiniz.

3. Reklam yapmayın, tanıtım yapın

Videolarınızı üretirken klişe bir TV reklamı havası yaratmamaya özen gösterin zira bu hiç samimi değil ve izleyenlerin büyük kısmı sizi beğenmeyecektir. Bunun yerine daha samimi bir video konsepti ile ürünlerin tanıtımının yapılması daha doğru olacaktır.

Son olarak; YouTube’un gücünü asla az görmeyin. YouTube üzerinde yapılan başarılı bir video çalışması asla boşa gitmeyecektir fakat burada klasik tv reklamı anlayışından uzak bir anlayış ile hareket edilmesi ve izlenebilecek bir video konsepti ile kaliteli videoların üretilmesi aynı zamanda seyircinin ilgisinin yaklanması ile başarılı bir şekilde ürünlerin tanıtımının yapılarak sitenizin geliştirilmesi gerekir.

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir