Çekmeköy/İST/TÜRKİYE
+90 (216) 766 41 43
info@algyazilim.com

Makalelerde Etiket Kullanımının Seo’ya Etkisi

İşletmenizi Tasarlar.

Created with Sketch.

Makalelerde Etiket Kullanımının Seo’ya Etkisi

Makalelerde anahtar kelime kullanımının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin ilki ve en önemlisi elbette bu uygulamanın SEO çalışmaları arasında yer almasıdır.

Eğer yazdığımız makalenin internette kendisine güzel bir yer bulmasını istiyorsak bu tür bir uygulamaya başvurmalıyız. Yazdığımız makalelerde konuyla alakalı doğru anahtar kelime seçimi yaparsak makalemiz Google ve diğer arama motorları tarafından kolayca indexlenir. Anahtar kelime seçiminde özensiz davranırsak indexlenme olmayacağı gibi, makalemiz hiçbir yönden ele alınamaz ve değersiz bir makale olur. Bu nedenle anahtar kelime seçimi, en az güzel bir makale oluşturmak kadar önemli bir konudur.

Etiket Kullanımının SEO’ya etkisi

SEO çalışmaları, bilindiği gibi bir internet sitesinin internet üzerindeki konumunu belirlemeye ya da iyileştirmeye yönelik çalışmalardır. Bu çalışmaları yaparken başvurulan önemli noktalardan bir tanesi internette sergilenecek içeriğin kalitesini düzenlemektir. Bu durum, internette sergileyeceğiniz yazının kalitesi ve özgünlüğü sizi internette ön plana çıkartır. Bir de bunun üzerine, anahtar kelime dediğimiz, konuyla alakalı önem taşıdığınız kelime ya da kelimelerin seçilmesi ve koyu olarak yazıya eklenmesi, sizi arama motorlarında belirgin hale getirecektir. Bu sayede Google’a ve diğer arama motorlarına adeta ben buradayım demiş olursunuz. Google’ın ilgisi siz başka bir şey yapmadan bu anahtar kelimeye odaklanacaktır zaten. Makalelerde anahtar kelime nasıl seçilir? Makalede anahtar kelime seçerken konuyla ilgili arama yapacağınız zaman Google’a ne tarz kelimeler girebileceğiniz düşünülerek seçilir. Örneğin yeni sezonda çıkacak erkek deri ceketlerini aratırken birçok kişi “yeni sezon erkek deri ceketleri” yazacaktır. Bunu kolayca tahmin edebilirsiniz. Konuyla ilgili makalemizde anahtar kelime bu olabilir.

SEO Uyumlu Makale

Bu durum, yazılan yazıların SEO çalışmaları arasında yer alma durumu, SEO uyumlu makaletabirini ortaya çıkartmıştır. SEO uyumlu makale nedirSEO uyumlu makale nasıl yazılır? SEO uyumlu makale dediğimizde konunun doğru seçildiği, anahtar kelimelerin doğru bir şekilde makalede kullanıldığı, özgün bir makaleden bahsetmiş oluyoruz. Bu tür makaleler SEO çalışmalarında da kullanıldığı için bu isimle zikrediliyor. Bu makaleler, Google’da ve diğer arama motorlarında kolayca indexlenir ve sitenizin ön plana çıkmasına yardımcı olur. Bu sayede doğal yollardan sitenize birçok ziyaretçi çekebilirsiniz. SEO uyumlu makale yazmanın ve yazdırmanın siteniz için hiçbir hukuk dışı yeri yoktur. Bu nedenle arama motorlarından ban yemeniz gibi bir durum da ortaya çıkmaz. SEO uyumlu makale, sitenize ziyaretçi çekmenin en etkili yollarından bir tanesidir.

Doğru Anahtar Kullanımı

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar var. Doğru anahtar kullanımı, çok hassas olunması gereken bir durum… Eğer tercih ettiğiniz anahtar kelimenin ya da kelimelerin doğru anahtar kelime ya da kelimeler olduğunu düşünmüyorsanız, bu tür kelimeleri tercih etmekten kaçınınız. Çünkü doğru anahtar kullanmak, makalenizin favori makaleler arasında yer almasına olanak sağlayacaktır. En doğru anahtar kelimeyi tercih etmeniz, en iyi makaleyi yazmanıza ve Google’daki en iyi yeri edinmenize olanak tanır. Bu nedenle anahtar kullanımı konusunda, seçtiğiniz anahtarlara dikkat etmelisiniz.

Özgünlük En Önemli Kriter

SEO uyumlu makaleden sonra bir başka makale ismi de karşımıza bu tür araştırmalarımızda sık sık çıkıyor: Özgün makale… Peki neden önemli ve nasıl yazılıyor bu özgün makaleler? Önemliler çünkü makaleniz kopya olursa Google sizi listelerken en gerilere atıyor. Sadece özel ve özgün içerikler Google’da yer bulabiliyor. Peki nasıl yazılırlar? Dönüp dolaşıp anahtar kelime konusuna geliyoruz. İyi anahtar kelimeler, özgün bir makale yazmanıza yardımcı olacaktır.

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Top