Çekmeköy/İST/TÜRKİYE
+90 (216) 766 41 43
info@algyazilim.com

SEO Nedir? Ne İşe Yarar?

İşletmenizi Tasarlar.

Created with Sketch.

SEO Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO, günümüz web teknolojilerinin olmazsa olmaz parçalarından birisidir. Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) anlamına gelir.


Bu çalışma, web sitenizin seçilecek olan belli başlı kelimelerde arama motoru sıralamalarında ilk sıraya gelmesi için yapılan bir çalışmadır. Günümüzde internet sitesi sayılarının ciddi bir artış göstermesi ile birlikte arama motorlarının da web sitesi değerlendirme kriterlerinde de önemli değişiklikler söz konusu oldu. Bu değişikliklerin başında kuşkusuz ki SEO geliyor. Artık yeni açılan web sitesinin çalışma ile hemen yükselmesi gibi bir durum kesinlikle mümkün değil.

SEO, aynı zamanda kalıcı başarının en büyük anahtarı olarak nitelendirilebilir. Ülkemiz genelinde özellikle son birkaç sene içerisinde SEO konusunda ki başarıları ile arama sıralamalarının daimi sitesi olmayı başaran sistemler de elbette ki mevcuttur. Arama motorlarının bu denli ciddi bir yükseliş göstermesi ile birlikte web sitelerinin daimi hit kaynağı olarak da niteleyebileceğimiz Google, web sitelerine koyduğu kuralları sürekli olarak daha zor hale getiriyor ve bu zorlukların üstesinden gelerek başarılı sonuçlar elde edebilmesini bekliyor. Bireysel ve kurumsal siteler için ayrı ayrı olacak şekilde SEO çalışmaları yapılır ve bu çalışmaların kurallara uygunluk ve organik durumuna göre sıralamanız belirlenir.

SEO Ne İşe Yarar?

Arama motoru optimizasyonu, Google başta olmak üzere diğer tüm arama motorlarında kalıcı olarak yükselmek ve sitenizin içeriği ile alakalı yapılacak tüm aramalarda yükseklerde çıkması için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak da dikkat çeker. Web sitelerinizin yükselebilmesi için olmazsa olmaz yöntemler vardır elbette fakat dikkat edilmesi gereken en önemli unsur aşırı çalışmadan (SPAM) kaçınmak olacaktır. Web sitelerine yapılacak bilinçsiz çalışmalar olumlu sonuçlar getirmekten ziyade çok daha ciddi sıkıntılar ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu noktada işin uzmanlarından yardım almak ve profesyonel SEO danışmanlığı ile analiz sonrası çalışmalar yaptırmak çok daha akıllıca olacaktır. Bu tip çalışmalar sayesinde web sitelerinizin hitinin artması akabinde gelir elde etmeniz çok daha kolay bir hale gelecektir.

Tags: , , , ,

Bir cevap

  1. Burak can türksoy dedi ki:

    seo hizmeti veriyomusunuz ücreti nedir destek almak isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Top